Olympus PEN E-PL7 podruhé

Dnes ráno vydala společnost Olympus tiskovou zprávu, v níž informuje širokou veřejnost o uvedení nového fotoaparátu Olympus PEN E-PL7 na trh. Leč tiskové zprávy bývají příliš dlouhé, takže uvádíme ve zkratce, co nového nám nový „peník“ přináší.

 

 

Většinou první, co čtenáře zajímá, je rozlišení obrazového senzoru. To zůstává stejné, jako je už nějakou dobu u fotoaparátů s bajonetem mFT zvykem, a to velmi rozumných 16 MPx. Obrazový senzor je totiž naprosto stejný, jaký najdeme ve fotoaparátu Olympus E-M10, potažmo Olympus E-M5. A nejen senzor je stejný. PEN E-PL7 je s E-M10 prakticky shodný i svými funkcemi a vnitřní hardwarovou výbavou. V novém PENu najdeme i shodný obrazový procesor True Pic VII, stejný 3-osý stabilizátor obrazu, stejnou rychlost závěrky, stejný počet zaostřovacích ploch (81), stejné rozlišení LCD displeje (1,04 MPx) a v neposlední řadě i rychlé Fast AF zaostřování. Takže téměř jediný a ihed viditelný rozdíl je v disajnu fotoaparátu.

Aby PEN E-PL7 nebyl jen E-M desítkou v těle bez hledáčku, je tady přece jen pár podstatných rozdílů. Změny doznala konstrukce LCD displeje. Ten je teď výklopný o plných 180° směrem dolů. V Art režimech přibyly dva nové filtry – Vintage a Partial Colour. A navíc jsou zde i dva nové režimy focení autoportrétů – selfies.

Olympus PEN E-PL7

Spolu s novým PEN E-PL7 byla aktualizována aplikace pro mobilní zařízení O.I.Share. Aktualizace přináší možnost dálkového nahrávání videa. Dosud bylo možné přes tuto aplikaci pouze pořizovat snímky.

Když nový typ fotoaparátu, tak i nové příslušenství. Pro E-PL7 je možné dokoupit:

  • Kožené podpůrné pouzdro CS-45B ve třech barvách (černá, hnědá a světle hnědá)
  • Kožené krytky LC-60.5GL pro základní objektiv mZD 14-42 EZ ve třech stejných barvách
  • Nová baterie BLS-50. Tá má stejný tvar i napětí, liší se jen v kapacitě. BLS-50 má 1210 mAh a starší BLS-5 „jen“ 1150 mAh
  • Podvodní pouzdro PT-EP12
  • Podvodní blesk UFL-3 s RC dálkovým ovládáním pomocí optického kabelu

Olympus PEN E-PL7

A pro koho je nový Olympus PEN E-PL7 určen? Je zaměřen nejen na profesionální a pokročilé fotografy, ale díky o 180° výklopnému displeji, elegantnímu a čistému disajnu, a několika „selfies“ a Art funkcím směřuje výrazně na dámskou populaci. E-PL7 je ale i pro každého, kdo pokukoval po E-M10, ale preferuje „placatý“ disajn PENů.

Olympus PEN E-PL7 se bude vyrábět ve třech barevných variantách – bílé, stříbrné a černé. Poprvé se bude PEN Lite prodávat samostatně, tedy pouze tělo. A ceny? Ty jsou vskutku příznivé:

  1. Olympus PEN E-PL7 tělo – 10.999,- Kč
  2. Olympus PEN E-PL7 kit s objektivem mZD 14-42 – 13.999,- Kč
  3. Olympus PEN E-PL7 kit o objektivem 14-42 EZ – 16.999,- Kč

Ceny jsou včetně DPH.

 

Olympus PEN E-PL7
Kompletní technickou specifikaci najdete na stránkách Olympusu.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *