ZEISS Loxia – nové standarty pro full-frame bezzrcadlovky

S novými objektivy ZEISS Loxia se kombinuje maximální kvalita obrazu se snadným použitím na full-frame CSC fotoaparátech díky „E“ bajonetu. Je tedy nasnadě, že tyto objektivy jsou určeny pro fotoaparáty SONY A7/7R/7S. Během veletrhu Photokina, který se bude opět konat v Kolíně nad Rýnem od 16. do 21. září 2014, mohou fotografičtí nadšenci vyzkoušet první dva objetkivy této nové řady Loxia – ZEISS Loxia 35 mm f/2 a ZEISS Loxia 50 mm f/2.

 

Objektivy ZEISS Loxia 35/2 a 50/2 jsou prvními kousky v nové řadě objektivů s názvem Loxia. Nutno podotknout, že oba objektivy jsou s manuálním ostřením. ZEISS tak údajně reaguje na rostoucí touhy uživatelů používat na svém digitálním fotoaparátu objektiv s manuálním ostřením. Proč ne. Objektivy jsou optimalizovány pro digitální senzory a elektronické hledáčky. Mají dokonce možnost mechanického nastavení clony a pro videofily je zde možnost i plynulého nastavení clony, tedy aretaci clonového kroužku lze vypnout.

 

loxia_banner

Optická konstrukce objektivu Loxia 35/2 se skládá z devíti čoček v šesti skupinách. Objektiv je specialistou pro přírodu, krajinu a architekturu. Minimální zaostřovací vzdálenost je 0,3 m.

Konstrukce objektivu Loxia 50/2 je založena na známém objektivu Planar. Objektiv obsahuje 6 čoček ve čtyřech skupinách. Objektiv je určen pro různé příležitosti – cestování, rodinná, reportážní a portrétní fotografie. Minimální ostřící vzdálenost je 0,37 m.

ZEISS Loxia

Pouzdro obou objektivů je vyrobeno z kovu. Objektivy by tedy měly vydržet každodenní drsné zacházení a měly by mít dlouhou životnost. Bajonet objektivů je opatřen těsnícím kroužkem, aby se zabránilo pronikání vlhkosti mezi fotoaparátem a objektivem.

Loxia 50/2

Ukázkový snímek pořízený objektivem Loxia 50/2

 

Loxia 50/2 bude k dispozici začátkem října 2014 a Loxia 35/2 na konci roku. Maloobchodní doporučené ceny objektivů budou:

  • Loxia 50/2 – 713,45 EUR (949 USD) bez DPH
  • Loxia 35/2 – 965,55 EUR (1.299 USD) bez DPH

Zdroj: Blog Zeiss.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *