Hasselblad Lusso – další „překabátěný“ fotoaparát SONY

Známá a (kdysi) věhlasná švédská značka Hasselblad převzala do svého portfolia další fotoaparát od SONY a vytvořila z něj další snobskou záležitost. Po fotoaparátech Hasselblad Lunar (SONY NEX-7) a Hassleblad Stellar (SONY Cybershot DSC-RX100) si u Hasselblad vzali na mušku fotoaparát SONY A7r. Již předchozí dva rembrandované fotoaparáty sklidily posměšky a kritiku fotografické komunity.

 

Na čínských stránkách společnosti Hasselblad se objevily stránky, které ukazují specifikace, podle kterých se dá s jistotou určit, že se jedná právě o SONY A7r. Lusso se bude dodávat s objektivem 28-70 mm f/3,5-5,6.

Fotografie dalších internetových stránek Chiphell ukazují detailnější pohledy na Lusso, tedy ukazují to, co Hasselblad provedl se SONY A7r. Ke snobskému fotoaparátu i snobskou krabici – fotoaparát bude zabalen i s příslušenstvím v černé lesklé krabici.

 

hasselblad_lusso
sonycameralens
Hasselblad-Lusso-mirrorless-camera-3 Hasselblad-Lusso-mirrorless-camera-6-8

 

O ceně se dá zatím jen spekulovat, ale podle dřívějších zkušeností se dá očekávat cena nad 10.000 USD.

Zdá se, že „redesignování“ původních fotoaparátů se Hasselbladu vyplácí. Dá se říct, že pověst značky Hassleblad vzala za své. Už to není jen výrobce profesionálních fotoaparátů.

Zdroj: Chiphell.com.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *