Čvn 142015
 

Japonský výrobce objektivů Kowa před časem připojil k rodině výrobců vyrábějících objektivy pro Micro Four Thirds Standart. Tento standart používají dva výrobci fotoaparátů – Olympus a Panasonic. Společnost Kowa uvedla na trh tři manuální objektivy, řady Prominar, pro tento standart a nyní zveřejnila i video, ve kterém ukazuje, jak se tyto objektivy vyrábějí.

 

Ve tříminutovém videu je ukázan celý postup výroby. Od navrhování objektivů, přes výrobu a následné testování optických vlastností.

Kowa je nadnárodní společnost, která působí v různých odvětvích průmyslu. Optická divize byla založena v roce 1952 a původně se zaměřovala na fotografování pomocí dalekohledů (scopes).

Koncem loňského roku začala společnost Kowa vyrábět objektivy pro Micro Four Thirds Standart:

  • Kowa Prominar 8,5 mm f/2,8
  • Kowa Prominar 12 mm f/1,8
  • Kowa Prominar 25 mm f/1,8

 

kowa

 

 

Aćkoliv jsou to manuální objektivy, jejich cena není nikterak nízká. Na Ebay.com se prodává např. Prominar 8,5 mm f/2,8 za 1.259 EUR.

Všechny tři objektivy najdete ve Velkém přehledu objektivů pro Micro Four Thirds tady na stránkách Magazínu Fishfoto.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)