Metadata z kinofilmu?

Pokud patříte mezi klasiky a úporně se bráníte digitálním fotoaparátům, pak zbystřete všechny smysly. Společnost Promote Systems pro vás vymyslela způsob, jak svým, z kinofilmu naskenovaným fotografiím, přiřadit metadata. Jistě máte své filmy úhledně zařazené v pořadačích, ale údaje o cloně, času, místě pořízení fotografie, vám zcela jistě chybí. Vzpomenout si, jaké expoziční údaje byly nastaveny na fotoaparátu u fotografie pořízené před pěti lety bude nadlidský úkol. Jistě, znám pár lidí, kteří si tyto údaje pečlivě zapisují, ale papír je papír a i ten se někdy ztratí.

 

Promote Systems zavádí systém Meta35, pomocí kterého lze jednoduše přenést metadata z fotoaparátu a synchronizovat je se skeny. Meta35 je malé zařízení, které se zasouvá do USB portu počítače. Ovšem má to háček – ne všechny fotoaparáty jsou podporovány. A u některých podporovaných dokonce nelze přenést všechna metadata. Kompatibilní fotoaparáty jsou např. Canon EOS 1V, Nikon F6, Nikon F5, Minolta Maxxum 7 a další. Celý seznam kompatibilních fotoaparátů najdete na stránkách Meta35.

 

meta35

Jste-li majiteli nekterého z kompatibilních fotoaparátů, pak můžete začít stahovat a synchronizovat metadata. Poté, co své fotografie naskenujete, stačí připojit zařízení Meta35 k fotoaparátu a PC, a spustit software Meta35. Můžete si prohlížet všechna metadata pořízené fotoaparátem, přiřadit je k fotografiím, případně je i doplnit. Software Meta35 také umožňuje přizpůsobit firmware fotoaparátu. Možnosti jsou u převíjení filmu, aktivace autofokusu, přiřazení funkce k tlačítkům a podobně.

meta35_02 Meta35-software-and-adapter

Pokud je zařízení Meta35 pro vás řešením, navštivte stránky Meta35, kde najdete více informací. Cena zařízení Meta35 je 149 USD.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *