Čvn 162015
 

Pokud patříte mezi klasiky a úporně se bráníte digitálním fotoaparátům, pak zbystřete všechny smysly. Společnost Promote Systems pro vás vymyslela způsob, jak svým, z kinofilmu naskenovaným fotografiím, přiřadit metadata. Jistě máte své filmy úhledně zařazené v pořadačích, ale údaje o cloně, času, místě pořízení fotografie, vám zcela jistě chybí. Vzpomenout si, jaké expoziční údaje byly nastaveny na fotoaparátu u fotografie pořízené před pěti lety bude nadlidský úkol. Jistě, znám pár lidí, kteří si tyto údaje pečlivě zapisují, ale papír je papír a i ten se někdy ztratí.

 

Promote Systems zavádí systém Meta35, pomocí kterého lze jednoduše přenést metadata z fotoaparátu a synchronizovat je se skeny. Meta35 je malé zařízení, které se zasouvá do USB portu počítače. Ovšem má to háček – ne všechny fotoaparáty jsou podporovány. A u některých podporovaných dokonce nelze přenést všechna metadata. Kompatibilní fotoaparáty jsou např. Canon EOS 1V, Nikon F6, Nikon F5, Minolta Maxxum 7 a další. Celý seznam kompatibilních fotoaparátů najdete na stránkách Meta35.

 

meta35

Jste-li majiteli nekterého z kompatibilních fotoaparátů, pak můžete začít stahovat a synchronizovat metadata. Poté, co své fotografie naskenujete, stačí připojit zařízení Meta35 k fotoaparátu a PC, a spustit software Meta35. Můžete si prohlížet všechna metadata pořízené fotoaparátem, přiřadit je k fotografiím, případně je i doplnit. Software Meta35 také umožňuje přizpůsobit firmware fotoaparátu. Možnosti jsou u převíjení filmu, aktivace autofokusu, přiřazení funkce k tlačítkům a podobně.

meta35_02 Meta35-software-and-adapter

Pokud je zařízení Meta35 pro vás řešením, navštivte stránky Meta35, kde najdete více informací. Cena zařízení Meta35 je 149 USD.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)