Zoner Photo Studio 18 – dospělý a vyspělý

Společnost Zoner dnes uvádí novou verzi svého, mezi uživateli velmi oblíbeného, programu na úpravu a katalogizaci fotografií – Zoner Photo Studio 18. Nová verze dosáhla dospělosti a zatímco předchozí verze 16 a 17 byly spíše vylepšením verzí předchozích, o nové osmnáctce se dá říct, že dosáhla i jistého stupně vyspělosti. ZPS 18 se vzhledově velmi změnil, bylo přidáno pár nových funkcí. Velkou změnou je Prohlížeč, který je oproštěn od všech zbytečných funkcí a může být spouštěn samostatně. Nemalou změnou je i nová licenční politika společnosti Zoner.

Tisková zpráva společnosti Zoner, 16.září 2015:

Brněnská společnost ZONER software, a. s., uvádí na trh novou verzi oblíbeného fotografického programu Zoner Photo Studio (ZPS). Verze 18 letos nabízí lákavé novinky jako nedestruktivní úpravy, tvorbu Full HD videa z vlastních fotek nebo zjednodušené prostředí a vzhled programu. Katalog pro organizaci a procházení fotografií je ještě výkonnější a sdílení fotek mnohem snazší. Tím ale výčet novinek zdaleka nekončí.

Nové zjednodušené rozhraní programu

Na první pohled vypadá Zoner Photo Studio 18 jinak: „Chceme, aby prostředí programu bylo srozumitelného pro každého, i pro toho, kdo ZPS otevře poprvé v životě. Tomu jsme přizpůsobili grafiku, vytvořili průvodce prvním spuštěním a zařadili funkce, které využije každý, kdo své fotky rád sdílí,“ popisuje směřování programu produktový manažer Jan Kupčík.

ZPS 18

Způsob práce je sjednocený ve všech modulech: levý postranní panel poskytuje přístup ke všem snímkům, pravý panel pak k editačním nástrojům a jejich ovládání a uprostřed vyniká to hlavní – vaše fotografie.

Nedestruktivní úpravy a samostatný Prohlížeč

Nový modul Vyvolat, který nahrazuje dřívější RAW modul, nabízí nedestruktivní úpravy jak surových snímků, tak dalších obrazových formátů, včetně JPG. „Úpravy se nezapisují do souborů, fotografie tak netrpí opakovanou komprimací a výsledná kvalita je vyšší,“ dodává vedoucí vývojového týmu Aleš Hasala.

Modul Prohlížeč se osamostatnil a fotografie se v něm otevírají bez nutnosti spuštění celého Zoner Photo Studia. Do toho se ale dá rychle přepnout jedním kliknutím.

Co nového dokáže katalog?
  • Zobrazí náhledy a metadata fotografií i na odpojených přenosných discích.
  • Umožňuje další pohled na katalogizované fotografie – skrz přehledný strom použitých  klíčových slov, která můžete tažením dál přiřazovat k dalším snímkům.
  • Našeptává vhodné výrazy při vyhledávání.

ZPS18

Pohodlné sdílení

Sdílení fotografií je přístupné přes společné tlačítko. Jednotlivé fotografie i objemná alba jednoduše nasdílíte e-mailem bez posílání velkých souborů. Fotografie se v pozadí nahrají na Zoneramu do skrytého alba a příjemci e-mailem dorazí jen odkaz k otevření alba. Podobně jednoduché je i sdílení na Facebook, Twitter nebo posílání papírových Zoner Pohlednic přímo ze Zoner Photo Studia.

Tvorba videa z vlastních fotek a další novinky

Přímo v ZPS 18 vytvoříte ze svých fotografií nádherné Full HD video včetně hudby a efektů. Snímky přeskládáte na časové ose podle sebe a výsledným videem se pochlubíte rodině třeba na televizi nebo na internetu.

Mezi další vylepšení verze 18 patří i přirozenější expoziční úpravy světel a stínů, nový filtr Olejomalba, plná podpora 4K rozlišení a displejů s extrémně vysokým DPI nebo automatická geolokace snímků.

Zoner Photo Studio 18 má certifikaci pro Windows 10 a je v prodeji za cenu 1 499 Kč, rodinné rozšíření licence pořídíte za 499 Kč. Uživatelé starších verzí mají nárok na cenové zvýhodnění, jehož ceny začínají na 799 Kč pro majitele verze 17. Krabicová verze za příplatek 349 Kč obsahuje příručku s praktickými radami na používání Zoner Photo Studia 18 a program na 8GB flash disku vhodném k dalšímu používání.

 

 

Plná verze Zoner Photo Studia 18 je ke stažení a vyzkoušení na 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz.


V úvodníku jsem zmínil novou lecenční politiku společnosti Zoner, týkající se Zoner Photo Studia 18. Dosud bylo možné pořídit program Zoner Photo Studio v rovnici 1 počítač = 1 licence. Pokud by jste chtěli mít ZPS na více počítačích, museli by jste mít pro každý počítač novou licenci. Společnost Zoner si uvědomila to, že spousta uživatelů nemá jen jeden počítač a proto změnila „licenci na počítač“ na „licenci na uživatele„. Lze tak s jednou licencí instalovat ZPS 18 na více zařízení. Zároveň to ale znamená, že licence je vázána na Zoner účet, bez něhož nelze licenci aktivovat. Zoner účet není žádná novinka, existuje i v předchozí verzi. Mnoho uživatelů již Zoner účet již má, případně má účet na Zoneramě.

Tolik k nové verzi programu Zoner Photo Studio 18. Již nyní novou verzi podrobuji pečlivému studiu a co nejdříve Vás seznámím se svými postřehy.

 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *