Ochranné filtry SIGMA WR CERAMIC Protector

Přední čočky objektivů jsou nejvíce ohroženým prvkem celé optické soustavy objektivu. Stačí malá nepozornost a škrábaneček na čočce může znamenat docela velký průšvih. Suma o velikosti pár desítek tisíc, které jste dali za kvalitní objektiv, se může navýšit o nemalou sumu za výměnu předního členu v autorizovaném servise. Proto je lépe svůj objetiv chránit před poškozením.

 

Na trhu je spousta ochranných filtrů různých značek, více či méně kvalitních. Na ochranný filtr se kladou nemalé nároky v jeho pevnost, odolnost proti poškrábání, a v neposlední řadě takový filtr nesmí nijak ovlivnit průchodnost světla skrz objektiv.

Společnost Sigma vyvinula speciální ochranný filtr, který splňuje ty nejnáročnější požadavky. Při vývoiji filtru se společnost Sigma spojila s výroibcem skla a z této spolupráce vznikl zcela nový typ skla zvaný Clear Glass Ceramic. A z tohoto skla nyní Sigma vyrábí nové ochranné filtry SIGMA WR CERAMIC Protector.

 

sigma_wr_ceramic

 

Keramické sklo pužité pro výrobu filtrů je extrémně odolné, má vysokou propustnost světla a vykazuje vyšší pevnost než chemicky zpevněné sklo a má také větší pružnost, než safírové sklo. Tyto vlastnosti keramického skla jsou ideální pro výrobu ochranných filtrů.

Klíčové vlastnosti filtrů:

  • Zabraňuje poškození objektivu
  • 99,76% propustnost světla
  • Filtry nemají žádný vliv na fotografie
  • Jsou nárazuvzdorné a mají voděodpudivou úpravu (WR = water-repellent)
  • Filtry Sigma WR Ceramic Protector jsou kompletně celé vyráběny v Japonsku
  • Vyrábějí se v těchto průměrech: 67, 72, 77, 82, 86, 95 a 105 mm

 

 

Filtry SIGMA WR CERAMIC Protector jsou v prodeji na zahraničních eshopech, např. na BH Photo, nebo na Amazon. Více info na stránkách Sigma.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *