Led 252016
 

Přední čočky objektivů jsou nejvíce ohroženým prvkem celé optické soustavy objektivu. Stačí malá nepozornost a škrábaneček na čočce může znamenat docela velký průšvih. Suma o velikosti pár desítek tisíc, které jste dali za kvalitní objektiv, se může navýšit o nemalou sumu za výměnu předního členu v autorizovaném servise. Proto je lépe svůj objetiv chránit před poškozením.

 

Na trhu je spousta ochranných filtrů různých značek, více či méně kvalitních. Na ochranný filtr se kladou nemalé nároky v jeho pevnost, odolnost proti poškrábání, a v neposlední řadě takový filtr nesmí nijak ovlivnit průchodnost světla skrz objektiv.

Společnost Sigma vyvinula speciální ochranný filtr, který splňuje ty nejnáročnější požadavky. Při vývoiji filtru se společnost Sigma spojila s výroibcem skla a z této spolupráce vznikl zcela nový typ skla zvaný Clear Glass Ceramic. A z tohoto skla nyní Sigma vyrábí nové ochranné filtry SIGMA WR CERAMIC Protector.

 

sigma_wr_ceramic

 

Keramické sklo pužité pro výrobu filtrů je extrémně odolné, má vysokou propustnost světla a vykazuje vyšší pevnost než chemicky zpevněné sklo a má také větší pružnost, než safírové sklo. Tyto vlastnosti keramického skla jsou ideální pro výrobu ochranných filtrů.

Klíčové vlastnosti filtrů:

  • Zabraňuje poškození objektivu
  • 99,76% propustnost světla
  • Filtry nemají žádný vliv na fotografie
  • Jsou nárazuvzdorné a mají voděodpudivou úpravu (WR = water-repellent)
  • Filtry Sigma WR Ceramic Protector jsou kompletně celé vyráběny v Japonsku
  • Vyrábějí se v těchto průměrech: 67, 72, 77, 82, 86, 95 a 105 mm

 

 

Filtry SIGMA WR CERAMIC Protector jsou v prodeji na zahraničních eshopech, např. na BH Photo, nebo na Amazon. Více info na stránkách Sigma.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)