Olympus PEN-F

Společnost Olympus dnes uvádí na trh nový fotoaparát z rodiny PEN. Po řadách PEN E-PX, E-PLX a E-PMX, jde o jakousi odnož této řady. Jeho označení je Olympus PEN F. A světe div se, má to hledáček. A to i přesto, že mě již několik let produktoví manažeři Olympusu přesvědčovali o tom, že PENy nikdy hledáček nebudou mít. No, produktoví manažeři míní, kluci japonští v zemi zapadajícího slunce mění.

 

TISKOVÁ INFORMACE:

Definice stylu a klasiky ve světě fotografie

Olympus PEN-F: Fotoaparát špičkového výkonu nikdy nevypadal lépe

Praha, 27. ledna 2016 – PEN-F je dokonalou definicí stylu, klasikou ve světě fotografie. Fotoaparát špičkového výkonu nikdy nevypadal lépe. Unikátní mistrovské dílo pokračuje v dávno nastolené tradici.

Tvůrci nového PEN-F si vzali tuto skutečnost k srdci a nejmodernější optické přednosti dovedli k dokonalosti nepřehlédnutelnou kombinací tradice, moderního designu a originálních inovací, které propůjčují fotoaparátu neuchopitelnou a podmanivou přitažlivost. Je to fotoaparát pro ty, kteří dokáží ocenit krásu v životě. Jistě, s PEN F pořídíte prvotřídní fotografie, ale jeho aura míří k ještě vyšším cílům.

olympus_pen_f_banner

 Design

Vyznavačům čistého designu je hned jasné, že PEN-F je přesně ten fotoaparát, po kterém všichni okamžitě sáhnou a už jej nebudou chtít dát z ruky. Jeho konstruktéři si dali maximálně záležet, aby pocit z fotoaparátu nezaostával za jeho zevnějškem a jeho dokonalý povrch nerušila jediná hlavička šroubku. I když tento sběratelský kousek zapůsobí zejména na milovníky technických vychytávek, jeho příběh je mnohem hlubší.

Formát

Nestává se často, snad jednou za generaci, že se objeví fotoaparát, který uchvátí nejen fotografické nadšence, ale každého jedince obdařeného vytříbeným vizuálním vkusem a citem pro krásu. Jistěže je nový PEN-F systémový fotoaparát s výměnnými objektivy, jako každý PEN. A je založen na formátu Micro Four Thirds – což znamená, že je kompaktnější a lehčí než mnohem větší digitální zrcadlovky. Přesto však nabízí srovnatelnou, ne-li lepší obrazovou kvalitu.

Fotografický styl

Není mnoho fotoaparátů v této kategorii, které by svým majitelům nabízely možnosti klasické Street fotografie ve stylu dálkoměrných fotoaparátů, ovšem obohacené o přesnost, jakou nabízí zabudovaný mimořádně kvalitní elektronický hledáček. PEN-F je vybaven hledáčkem s asistentem ručního zaostřování, velkým OLED displejem s vysokým rozlišením a náhledem reflektujícím v reálném čase všechna provedená nastavení.

Nový kreativní volič

Největší kovový volič na přední straně PEN-F umožňuje poslepu okamžitý přístup ke čtyřem kreativním funkcím, z nichž některé jsou v této kategorii úplnou novinkou. Kromě 14 uměleckých filtrů můžete nastavit i funkce Colour Profile Control, Monochrome Profile Control a Colour Creator. Monochrome Profile Control vám například umožní vyladit gradační křivku, filmové zrno a tónování. Páčka za voličem pak nabízí okamžitý přístup k oblíbeným volbám – bez potřeby počítače. Pohyb palce je jediné, co musíte udělat.

Nejrychlejší reakce na světě

PEN-F se může pochlubit ve své třídě nejkratší prodlevou mezi stiskem tlačítka spouště a expozicí snímku. K mimořádné rychlosti automatického zaostřování přispívá také funkce Eye Detect AF a volba bodu zaostření prostřednictvím dotykového displeje.

Obrazová kvalita

Inovace a designové vychytávky zmíněné výše by nebyly ničím, kdyby PEN-F nedokázal naplnit očekávání v obrazové kvalitě a kompaktnosti. To jsou však oblasti, ve kterých nový Olympus jednoznačně překonává své konkurenty. Tento fotoaparát, chlubící se nejnovějším obrazovým senzorem a technologií zpracování obrazu, dokáže skutečně nabídnout víc.

Konektivita

Pro sdílení vašich snímků je PEN-F vybaven technologií Wi-Fi a prostřednictvím bezplatné aplikace OI.Share je zveřejnění vašich mistrovských děl skutečně hračkou. Kromě toho je samozřejmě možné fotoaparát ovládat dálkově z chytrého telefonu nebo tabletu.

Hlavní přednosti:

  • Fotoaparát špičkového výkonu nikdy nevypadal tak dobře
  • Sběratelský kousek s ikonickým designem, inherentní kvalitou, prvotřídními materiály a dokonalým zpracováním
  • Nejmodernější 5osá stabilizace obrazu a Live MOS snímač s rozlišením 20 megapixelů pro zachycení mimořádně spontánních snímků z ruky při nízkém ISO s nízkým šumem a rozšířeným dynamickým rozsahem
  • Elektronický hledáček pro Street fotografii ve stylu dálkoměrných aparátů s náhledem nastavení v reálném čase, zvýrazněním zaostření a zvětšením zaostřené oblasti na velkém OLED displeji s 2,36 miliony bodů
  • Kreativní volič nabízí přístup k uměleckým filtrům a novým kreativním funkcím včetně Colour Profile Control, Monochrome Profile Control a Colour Creator
  • Funkce Eye Detect AF a volba bodu zaostření na dotykovém panelu zvyšují rychlost zaostření
  • Zabudované Wi-Fi pro sdílení snímků pomocí chytrého telefonu a bezplatné aplikace OI.Share
  • Díky zaostřování Fast AF a rychlému zpracování obrazu nabízí v dané kategorii nejkratší* dobu reakce, překonávající digitální zrcadlovky
  • Kompatibilita s kompletní řadou příslušenství a prvotřídních objektivů M.ZUIKO

PEN-F je kompatibilní s širokou řadou specializovaného příslušenství Olympus a množstvím objektivů M.ZUIKO, včetně profesionální řady M.ZUIKO PRO. PEN-F se objeví na trhu počátkem března 2016 v černé a stříbrné barvě.

 

Už se docela těším, až si nový Olympus PEN F budu moci osahat. A kolik bude stát? V USA počítají s cenou 1199 USD za tělo a v Evropě totéž v Eurech. Kolik to bude v korunách českých?

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *