Filtry Super Stopper a Little Stopper od LEE

Společnost LEE Filters netřeba představovat. Jde o výrobce vysoce kvalitních fotografických filtrů. Nyní společnost LEE uvádí na trh dva nové deskové filtry Super Stopper a Little Stopper. Už z názvu filtrů se dá vytušit, že se jedná od ND filtry s vysokou hustotou. Filtr Super Stopper doláže prodloužit expozici až na 17 hodin a 4 minuty, což je až o 15 EV.

 

Filtry jsou vyráběny v šíři 100 mm z vysoce kvalitního optického skla. Filtr je dodáván v plechové krabičce a je na něj poskytována doživotní záruka. Společnost LEE tvrdí, že barevný posun snímků, pořízených skrze Super Stopper, je nepatrný a lze jednoduše odstranit v postprodukci.

Filtr Super Stopper je určen pro fotografování za jasných světelných podmínek, tedy za jasného počasí v polovině dne. Tedy v čase, který je obecně považován za nevhodný pro fotografování kvůli hodně kontrastních podmínek.

 

big-stop-title-panel-04

V tabulce níže jsou uvedeny časy expozice pro použití filtru Super Stopper:

superstopperlee

no_filter_01

superstopper_filter_01

Společnost LEE zatím na svých stránkách moc informací o nových filtrech neuvádí. Najdete tam pouze video, ukazjící práci s filtry: http://www.leefilters.com/index.php/camera/bigstopper#nd-videobox

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *