Nové značení SD paměťových karet

Asociace výrobců paměťových karet SD Association zavádí nové značení paměťových karet Secure Digital podle rychlosti zápisu dat. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby původní značení bylo zrušeno. Ale nové údaje na kartách vnesou další zmatky pro uživatele, neboť vyznat se ve značení karet už bylo tak dost obtížné. Článek, který jsem zde publikoval, a ve kterém jsem se polopaticky snažil vysvětlit čtenářům, jak se vlastně karty dělí do různých tříd podle jednotlivých parametrů, tak přestane platit. SD Association ve značení paměťových karet udělala vyloženě bordel.

Nové rychlostní třídy se týkají karet, které budou schopny zachytávat videa ve 4K, 8K, 3D a 360°. Třída se bude jmenovat „Video Class Speed“ a písmeno označující danou třídu bude „V“. A třídy V6, V10, V30, V60 a V90. Číslo označuje minimální rychlost přenosu dat, kterou musí karta splňovat.

Karty spadající do Secure Digital 5.0 standartu budou využívat stávajících i nejnovějších technologií výroby pamětí. Karta s označením V30 tak bude muset splňovat minimální přenosovou rychlost 30 MB/s. Ale pokud váš přístroj tuto kartu podporovat nebude, bude rychlost nižší.

sd_karty

Nové značení, při zachování toho stávajícího, je zcela zbytečné. Je to další komplikace pro uživatele, kteří už tak tápou při výběru vhodné SD karty pro svůj fotoaparát.

SD_Association

 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *